• Strona główna
 • W Japonii znany jest pod nazwą Nissan Fairlady Z. Dostępny jest w wersji dwudrzwiowego sportowego coupe oraz w wersji dwudrzwiowego kabrioletu. Nowsza wersja legendarnego 350z. Nie lada gratka dla miłośników szybkich, stylowych aut z klasą!

  Nissan 370z jest dwudrzwiowym samochodem sportowym z napędem na tylnie koła. Umieszczony z przodu samochodu silnik VQ37VHR 3,7 litra DOHC V6 wyposażony jest w systemy Variable Valve Event i Lift Control. W Japonii znany jest pod nazwą Nissan Fairlady Z. Dostępny jest w wersji dwudrzwiowego sportowego coupe oraz w wersji dwudrzwiowego kabrioletu. Nowsza wersja legendarnego 350z. Nie lada gratka dla miłośników szybkich, stylowych aut z klasą!

  Stylistyka

  Samochód utrzymany jest w sportowej stylistyce, co w szczególności widoczne jest w jego długiej, aerodynamicznej masce, stosunkowo niewielkiej przestrzeni użytkowej oraz ograniczonej do minimum pojemności bagażnika. Charakterystyczna dla Fairlady jest również typowa dla fastbacków linia dachu, opływowy kształt zderzaków i wysoko prowadzona linia przewężenia nadwozia.

  Mechanika

  Silnik generuje moc 332 bph (248 kW), która przenoszona jest na tylne koła przez nowej generacji, automatyczną, siedmiobiegową skrzynię biegów. Dodatkowo znajdziemy w samochodzie sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Nissan 370z ma dużo mniejszą masę niż poprzednie wersje, dzięki mniejszym wymiarom nadwozia. Nadaje to jeszcze większej mobilności eleganckiej Fairlady.

  Nissan 370z cabrio

  Wyposażony jest w innego typu fotele – wentylowane oraz ogrzewane. Dach automatycznie składany za pomocą automatycznie zamykających się zaczepów. Co więcej, konstrukcja nadwozia została w tej wersji dodatkowo wzmocniona.

  Nissan 370z sport coupe

  Po 6 sekundach od startu osiąga 100 km/h. W warunkach miejskich cichy, niemęczący. Jeżeli jednak tylko maksymalnie otworzymy przepustnicę, Fairlady zmienia się w prawdziwą sportową maszynę! Jeszcze krótsza, lżejsza i bardziej dynamiczna wersja legendarnego 350z. Samochód z charakterem!

  Enhanced by Zemanta

   

  VN:F [1.9.11_1134]
  Rating: +1 (from 1 vote)

  Pozostaw dwa słowa

  W kategorii: SamochodySuperCar

  Tagi:

  Leave a Reply
  If you want a picture to show with your comment, go get a Gravatar.