• Strona główna
 • Kategoria: Dziwactwa

  Rinspeed jak zawsze intryguje

  Szwajcarska firma Franka Rinderknechta, od lat tworzy niezwykłe koncepty. Najnowszym, który będziemy mogli podziwiać na targach w Genewie, jest mały pojazd o nazwie UC?.

  Elektryczne dziwadło

  Szwajcarska firma Protoscar zaprezentuje na targach w Genewie, kolejną wersję dwuosobowego roadstera, tym razem pod nazwą LAMPO2.

  Niby 408 ale chiński

  Na salonie samochodowym w Pekinie, Peugeot zaprezentował model 408. Nie, 408 nie jest następcą 407-ki, a przedłużoną (rozstaw osi +10 cm) wersją sedan, kompaktowego 308.

  Z ziemi tyskiej do brytyjskiej – Fiat 500 Pink

  Z chwilą prezentacji drugiej generacji 500-tki, podniosły się głosy o zapotrzebowaniu na limitowane edycje luksusowego malucha. Po dwóch latach oczekiwania, Pink Special Edition zwiastuje serię tego typu modeli.

  TAS: To chyba Prius…

  Nie od dziś wiadomo, że tuning samochodów„ekologicznych” przynosi opłakane efekty. Nie inaczej jest z koncepcyjną Toyotą Prius Custom Plus Concept.

  TAS: Kwiatowóz

  Zazwyczaj pracownicy kwiaciarni do transportu kolorowego ładunku, używają zamkniętych furgonetek. Japońska firma Body Shop Hayashi ma na to radę. Pick-upa na bazie Volkswagena New Beetle.

  TAS: Toyota Mark X G Sports

  Toyota wraz z japońskim tunerem Gazoo Racing zaprezentowała na tegorocznych targach w Tokio dziewięć udoskonalonych modeli, pod wspólną nazwą G Sports Concept. Jednym z nich jest limuzyna Mark X.

  TAS: Toyota MR2 Hybrid

  Podczas trwającej w Tokio wystawy Auto Salon, Toyota zaprezentowała koncepcyjny model MR2 Sport Hybrid, określany także jako GRMN (Gazoo Racing Master of Nurburgring).